Deprem Sigortası

Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), Türkiye’de deprem riskine karşı tüm binaları kapsayan bir sigorta ürünüdür. DASK, depremlerde oluşabilecek maddi zararları teminat altına alarak ev sahiplerini korur.

Zorunlu Deprem Sigortası’nın kapsamı şu unsurları içerir:

  • Depremin doğrudan etkisiyle oluşan maddi zararlar sigorta kapsamındadır. Bunlar arasında temeller, ana duvarlar, ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, merdivenler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar gibi yapısal unsurlar yer alır.
  • Deprem sonucu yangın, deprem sonucu infilak (patlama) ve deprem sonucu yer kayması gibi etkilerle sigortalı binalarda oluşan zararlar da teminat altındadır.

DASK, sigorta bedeline kadar olan maddi zararları karşılar. Azami teminat limiti, her yıl yapı maliyetlerindeki artışa bağlı olarak belirlenir. Şu anda bütün yapı tipleri için azami teminat limiti 100 Milyar TL’dir.

Sigorta primi, binanın bulunduğu deprem risk bölgesi, yapı tarzı ve brüt yüzölçümü gibi faktörlere göre hesaplanır. Bu faktörler, prim tutarının belirlenmesinde etkilidir.

Daha fazla bilgi için Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun “www.dask.gov.tr” adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfada Zorunlu Deprem Sigortası hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Deprem Sigortası

için sizi arayalım

İsim ve Soyisim *
Fill out this field
E-Mail *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Telefon
Fill out this field
Konu
Fill out this field
Mesajınız
Fill out this field
Doğrulama 22 + 12 = ?
Enter the equation result to proceed
Gönder
WhatsApp Destek Hattı
👋 Merhaba,
Sigortacılık işlemleri ve şube başvuruları için size nasıl yardımcı olabilirim?